Wypełnienie zmarszczek i bruzd – kwas hialuronowy

Wypełnianie zmarszczek i bruzdKWAS HIALURONOWY występuje naturalnie w każdym organizmie w różnych stężeniach. Używany do zabiegów w medycynie estetycznej jest preparatem syntetycznym o składzie chemicznym identycznym jak ludzki, dlatego jest odbierany przez organizm za własny. Stąd też bezpieczeństwo stosowanych preparatów. Wprowadzony pod skórę kwas hialuronowy nie otorbiela się.

Bardzo istotne są dwie zalety związane z zastosowaniem kwasu hialuronowego:

PIERWSZA to REGENERACJA. Kwas hialuronowy wiąże wodę w organizmie dzięki temu utrzymuje prawidłowe nawilżenie tkanek, a co za tym idzie lepszą regenerację wiązań kolagenowych oraz znaczne opóźnienie procesów starzenia się skóry.

DRUGA to ESTETYCZNA. Wprowadzony kwas hialuronowy pod skórę wypełnia zmarszczki poprzez wypełnienia ubytków w tkance, wygładzając skórę. Taki zabieg sprawia, że skóra uzyskuje jędrność odzyskując młody i wypoczęty wygląd.

Kiedy zdecydować się na zabieg?

Trudno określić wiek w którym powinniśmy zacząć stosowanie kwasu hialuronowego. Zazwyczaj stosowanie kwasu hialuronowego zaczynamy zbyt późno, kiedy zmarszczki są bardzo zarysowane,
a bruzdy bardzo głębokie.

Decyzja o pierwszym zabiegu z zastosowaniem kwasu hialuronowego zależy od indywidualnych potrzeb. Kiedy zauważymy pierwsze oznaki starzenia się skóry, pierwsze zmarszczki lub rysujące sie bruzdy to znak, że czas udać się do gabinetu medycyny estetycznej, nie na zabieg, lecz na konsultację.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • Ciąża
  • Leki sterydowe
  • Opryszczka czynna

Przebieg zabiegu

Zabieg powinien być poprzedzony konsultacją w celu zakwalifikowaniu do zabiegu, ustalenia ilości potrzebnego materiału do uzyskania oczekiwanych efektów.

Sam zabieg jest nie bolesny, ale u osób z wrażliwością na ból stosujemy kremy znieczulające . Zabieg średnio trwa ok 30 minut, a efekty widoczne są natychmiast.
Zaraz po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie skóry i lekki obrzęk, rzadko siniaki, które jednak w krótkim czasie ustępują.

Jak długo utrzymują się efekty?

W zależności od użytego preparatu, efekty średnio utrzymują się ok 9-18 miesięcy, czasami nawet dłużej, w zależności od wieku, rodzaju skóry, trybu życia oraz miejsca podania preparatu.

Zasada jest bardzo prosta:
LEPIEJ I PROŚCIEJ JEST MŁODOŚĆ ZATRZYMYWAĆ NIŻ DO NIEJ WRACAĆ.