Usuwanie zmarszczek mimicznych – botoks

Botoks usuwanie zmarszczek WrocławToksyna botulinowa bardziej znana pod nazwą Botoks, podana pod skórę blokuje impulsy nerwowe, umożliwiając rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Wszystkie inne funkcje skóry, takie jak wrażliwość skóry na dotyk, koloryt unerwienie, nie ulegają zmianie. Jest to proces odwracalny utrzymujący się od ok. 4 m-cy do ok 6 m-cy lub dłużej.

Botoks znalazł miejsce w medycynie i kosmetyce estetycznej ze względu na rewelacyjne efekty usuwania zmarszczek, redukcji kurzych łapek, zmarszczek czołowych poziomych oraz zmarszczek między brwiowych. Po zastosowaniu botuliny twarz wygląda na wypoczętą i młodszą.

Wskazaniem do zabiegu jest obecność niechcianej zmarszczki.

Głównym zadaniem botoxu jest spłycenie istniejących już zmarszczek, ale również bardzo ważną funkcją jest zastosowanie go w celach profilaktycznych. Stosowanie botoksu wystarczająco wcześnie ( wiek ok 27-30 lat ) gwarantuje gładką skórę i młody wygląd przez długie lata.

Przebieg zabiegu

Zabiegi z użyciem botoksu przy zastosowaniu odpowiednich dawek są całkowicie bezpieczne, a działanie ogranicza się ściśle do miejsc podania. Botoks wstrzykiwany jest we wcześniej zaznaczone punkty przy pomocy jednorazowej strzykawki z bardzo cieniutka i krótką igiełką. Sam zabieg przy zachowaniu wszelkich zasad higieny, trwa ok. 15-20 minut i w zasadzie jest bezbolesny. Dla osób z dużą wrażliwością na ból stosujemy kremy znieczulające.

Istnieje możliwość powikłania, którym może być opadnięcie powieki, ale jest to uzależnione w dużym stopniu od doświadczenia osoby wykonującej zabieg. W gabinecie WERSAL zabiegi z użyciem botoksu wykonywane są pod hasłem BOTOKS EXPRESS – kilka razy dziennie, nieplanowane, pomiędzy zabiegami, dlatego możesz być pewna/y, że jesteś w pewnych i doświadczonych rękach.

botoks WrocławPrzeciwwskazania do zabiegu:

 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
 • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie)
 • stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia:
  – aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.)
  – aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina)
  – D-penicylamina (Cuprenil)
  – cyklosporyna
  – tubokuraryna, pankuronium, galamina
  – sukcynylocholina
  – linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna
 • miejscowe infekcje skóry
 • ciąża, okres laktacji

Po zabiegu

Pierwsze efekty można zaobserwować już po 2-3 dniach, natomiast na ostateczny efekt musimy poczekać ok 10 -14 dni. Nie istnieje ryzyko żadnych blizn bądź uszkodzeń, a miejsce wstrzyknięcia jest niewidoczne.
Zaraz po zabiegu w miejscach iniekcji może pojawić się lekkie zaczerwienienie, które po krótkiej chwili ustępuje. Można wrócić do codziennych obowiązków przy jednoczesnym zachowaniu zaleceń uzyskanych w gabinecie:

 • nie masujemy miejsc poddanych zabiegowi,
 • nie pochylamy głowy przez 4 kolejne godziny,
 • nie śpimy przez 4 godziny.

Jak przygotować się do zabiegu.

Przed zabiegiem nie należy palić przez około 4 godziny.

Powtarzanie zabiegów

Coraz więcej osób decyduje się na zabiegi z zastosowaniem botoksu ponieważ wypoczęty i młody wygląd w dzisiejszych czasach jest bardzo pożądany. Gdy jesteśmy zadowolenie z odbicia w lustrze poprawia się nasze samopoczucie, podwyższa samoocena, co ma olbrzymi wpływ na kontakty międzyludzkie w pracy i w domu. Zabieg można powtarzać co około 6 m-cy.

BOTOKS NIE UZALEŻNIA !
Młody wygląd już tak !

botox wrocław

Comments are closed.