Laser Light Sheer

Opis zabiegu i urządzenia

Depilacja Laserowa LIGHT SHEER – metoda polega na uszkodzeniu macierzy włosa. Skuteczność zabiegu zależy od fazy włosa w jakiej aktualnie znajduje się włos, stąd też istnieje potrzeba powtarzania zabiegu min 3-4 razy, aby usunąć prawie wszystkie włosy.

Na rynku jest mnóstwo różnych laserów lub pseudo-laserów które usuwają owłosienie z mniejszym lub większym skutkiem. Wybór lasera to jedna z najważniejszych decyzji, którą należy podjąć przed wykonaniem zabiegu ponieważ zły wybór wiąże się dużymi wydatkami i niską skutecznością zabiegu. WAŻNE aby dobrze zainwestować.

Naszym klientom oferujemy Light Sheera, który uznany jest na całym świecie za jeden z najmocniejszych, najnowocześniejszych oraz najskuteczniejszych laserów dostępnych na rynku. Jesteśmy pewni, że każdy kto zapozna się wcześniej z różnymi laserami i ich skutecznością oraz z naszym Light Sheerem na Platformie LUMENIS ONE stwierdzi, że tak naprawdę wybór jest tylko jeden.

Wskazania do zabiegu

Skuteczność zabiegu jest uzależniona od koloru włosa oraz koloru skóry. Najszybciej usuwają się włosy ciemne na jasnej skórze. Ale przy możliwościach lasera Light Sheer i odpowiednich ustawieniach możemy usuwać nawet jasne owłosienie (przy wcześniejszym sprawdzeniu koloru cebulki). Zabiegi powtarza się co 4-5 tygodni.

Jak się przygotować do zabiegu

Zabieg powinien być poprzedzony wcześniejszą konsultacją w celu odpowiedniego przygotowania oraz kwalifikacji do zabiegu. Przed zabiegiem nie należy włosków wyrywać, woskować, można je jedynie golić, a skóra nie może być opalona. Przed zabiegiem skóra powinna być umyta, wysuszona i w zależności od wcześniejszych ustaleń ogolona lub nie.

Przeciwwskazania do zabiegu

Istnieją przeciwskazania, które dyskwalifikują do przeprowadzenia depilacji laserowej:

  • ciąża
  • świeża opalenizna
  • stosowanie kremów z retinolem ( vit. A)
  • leki światłoczułe ( retinoidy)
  • zioła (dziurawiec, nagietek)
  • depilacja woskiem, pensetą lub depilatorem
  • peelingi chemiczne, ziołowe, mechaniczne
  • bielactwo, łuszczyca
  • skłonność do przebarwień

Po zabiegu

Zaraz po zabiegu może wystąpić niewielkie zaczerwienie skóry lub podrażnienie okołomieszkowe, które najczęściej ustępuje po kilku godzinach lub dniach. Po zabiegu można się normalnie myć i stosować kosmetyki do ciała.

 

Opis zabiegu i urządzenia