Laser Nd:Yag

Laser Nd:Yag – bardzo skuteczny laser do zamykania naczynek różnego pochodzenia, na całym ciele. Laser idealnie sprawdza się przy zamykaniu naczynek na płatkach nosa, policzkach i dekolcie oraz usuwaniu rubinków. Głowica Nd:Yag dzięki chłodzącej końcówce zmniejsza dyskomfort, łagodzi odczuwanie bólu.

USUWANIE POPĘKANYCH NACZYNEK Laserem na platformie LUMENIS ONE to zabieg polegający na wykorzystaniu głowicy Nd-Yag, która dzięki chłodzonej końcówce zmniejsza dyskomfort odczuwany podczas zabiegu.

Efekt koagulacji uzyskiwany jest poprzez pochłanianie światła emitowanego przez laser. Skuteczność usuwania naczyń zależy od ich koloru, wielkości i głębokości.

 

laserowe usuwanie naczynek na twarzy

Wskazaniem do zabiegu są:

    • popękane naczynka na twarzy
    • popękane naczynka na nagach oraz innych częściach ciała
    • naczyniaki
    • rubinki
    • drobne naczynia żylakowate
    • niewielkie żylaki

Usuwanie naczynek na nogachZamykanie naczynek na twarzy jest bardziej skuteczne niż zamykanie ich na nogach ponieważ są one dużo mniejsze i znajdują się płycej. Bardzo skuteczne jest zamykanie naczynek na płatkach nosa i na dekolcie oraz znane chyba wszystkim rubinki czyli czerwone, małe punkty występujące praktycznie na całym ciele.

Nie wszystkie naczynka na nogach usuwają się za pierwszym razem, czasami zabieg należy powtórzyć.
Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić delikatny rumień lub obrzęk, rzadko siniak, które jednak szybko ustępują. Wykonywanie zabiegów przy pomocy Nd-Yag nie niesie ze sobą żadnego ryzyka czy niebezpieczeństwa o ile głowica znajduje się w pewnych i doświadczonych rękach.