CryOmega

CryOmegaCry Omega to idealny aparat w leczeniu początkowych stanów zmian skórnych takich jak brodawka zwykła, płaska, łojotokowa, włókniak starczy, mieszak zakaźny, plama soczewicowata, czy rogowacenie słoneczne.

Aparat CryOmega jest najnowszej generacji urządzeniami kriochirurgicznymi wykorzystującymi, jako czynnik zamrażający (-89°C) ciekły podtlenek azotu. (średni czas aplikacji na zmianę skórną wynosi od 2 do 8 sekund – zależnie od wielkości zmiany i jej typu). Niektóre zmiany wymagają dłuższego czasu.

Jak działa CryOmega

Natrysk ciekłym podtlenkiem azotu powoduje zamrażanie tkanek. Dzięki temu dochodzi do ich destrukcji i zniknięcia w ciągu kilku do kilkunastu dni. Mechanizm działania kriochirurgii polega na tworzeniu kryształków lodu wewnątrz komórek, co powoduje pękanie ich błon komórkowych. Wymrożony obszar ulega martwicy i podlega powolnemu oczyszczeniu i gojeniu. Po zakończeniu procesu gojenia blizna jest niewidoczna lub prawie niewidoczna a struktura włóknista tkanki pozostaje nietknięta.

Zabiegi kriochirurgiczne są bezpieczne. Zabieg jest bardzo precyzyjny, czysty i skóra goi się bez powikłań. W drugiej i następnych dobach po zabiegu strefa martwicy nie powiększa się. Pozostaje taka, jaką zamierzaliśmy osiągnąć wykonując zabieg, czyli zgodna z granicą mrożenia. Miejsce zamrożone pozostaje zakryte nabłonkiem, który w czasie gojenia stopniowo złuszcza się. Jest to biologiczny bandaż.