Thermolifting skóry – Laser Zaffiro

Zaffiro odmładzanie skóryTHERMOLIFTING Zaffiro rewolucyjna bezbolesna i skuteczna metoda odmładzania skóry. Poprzez podgrzanie głębszych warstw skóry dochodzi do podrażnienia włókien kolagenowych co skutkuje ich gwałtownym skurczeniem się do pierwotnej długości. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie oraz elastyczność. Zmianom ulega również jej struktura, zmarszczki zostają wygładzone, co widać już po paru chwilach od rozpoczęcia zabiegu.

Zaffiro to idealne rozwiązanie dla tych osób, które chcą skutecznie ujędrnić skórę i zminimalizować zmarszczki grawitacyjne bez zastosowania metod inwazyjnych. Zabieg jest zalecany na okolice twarzy, szyi i dekoltu.

Co wyróżnia Zaffiro?
Zaffiro jest zabiegiem absolutnie bezbolesnym. W czasie termoliftingu pacjent odczuwa jedynie delikatne ciepło na skórze. Nie pozostawia żadnych śladów na skórze i trwa krótko.

Jak działa Zaffiro?
Z wiekiem drastycznie spada ilość kolagenu w skórze. Pojawiają się zmarszczki i bruzdy, skóra zaczyna wiotczeć, traci elastyczność i staje się coraz bardziej podatna na działanie siły grawitacji.

Urządzenie emitując promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali (750-1800 nm) powoduje jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej (65°C) ze stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym.Efekt termiczny, zachodzący w dolnych warstwach skóry, powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje ich gwałtownym skurczeniem się do pierwotnej długości. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie oraz elastyczność, zmianom ulega również jej struktura, zmarszczki zostają wygładzone, co widać już po paru chwilach od rozpoczęcia zabiegu.

Drugim, długofalowym skutkiem, jest pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zwiększona zostaje o około 30 procent produkcja kolagenu, co daje efekt poprawy gęstości skóry i liftingu. Proces tworzenia się kolagenu następuje stopniowo, stąd końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy 3-6 miesięcy po zabiegu.

Jak wygląda zabieg Zaffiro?
Po oczyszczeniu skóry, nakłada się specjalny chłodzący żel, który ułatwia operowanie głowicą po skórze. Głowica wykonana ze szlachetnego szkła szafirowego emitująca światło podczerwone przykładana jest do skóry.
Pierwsza faza zabiegu Zaffiro rozpoczyna się schłodzeniem skóry w celu przygotowania jej do działania promieniowania IR i ochrony naskórka przed poparzeniem. Następnie, zawarty w skórze właściwej kolagen, zostaje podgrzany przy użyciu specjalnej, szafirowej głowicy emitującej podczerwień. Ponowne schłodzenie równoważy obszar zabiegowy zgodnie z zasadą zimno-ciepło-zimno. Druga faza zabiegu obejmuje łagodzący i relaksujący miejscowy masaż coolerem o temperaturze chłodzenia 0-20°C.

Po zabiegu, w celu wspomożenia syntezy kolagenu, zaleca się zabiegi z użyciem witaminy C. Zabieg jest bezbolesny i pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu.

Skóra po zabiegu wygląda naturalnie. Bezpieczeństwo zapewnia zaawansowany system chłodzący. Jedynie w nielicznych przypadkach występuje minimalne zaczerwienienie, które po kilku godzinach ustępuje. Zabieg można wykonywać bez względu na fototyp skóry, również na skórach opalonych, a także tych z problemami naczyniowymi, których wygląd można dzięki zabiegowi poprawić.

Czy efekty zabiegu Zaffiro są trwałe?
Zaffiro nie zatrzymuje procesu starzenia się skóry, ale opóźnia go. Zabieg polecany jest profilaktycznie dla osób między 25-35 rokiem życia (1 zabieg). Seria zabiegów na twarz (około 4) przeznaczona jest dla osób po 35. roku życia. Rekomenduje się powtórzenie sesji co 1,5 roku. Codzienna prawidłowa pielęgnacja skóry i odpowiednia suplementacja w postaci zdrowej diety na pewno pomoże utrzymać efekty kuracji na dłużej.

Czy wymagane są badania przed rozpoczęciem terapii i jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Badania nie są wymagane. Przed rozpoczęciem terapii, osoba za nią odpowiedzialna, przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.

Przeciwwskazania:

  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Otwarte rany
  • Choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
  • Implanty
  • Choroby tkanki łącznej
  • Okres dwóch tygodni od zastosowania wypełniaczy (botoks, restylane itp.)

Efekty zabiegu Zaffiro

Jeszcze więcej informacji znajdziesz
na naszej stronie Internetowej
www.ZaffiroWroclaw.pl