Kwasy

Peelingi WrocławZabiegi z użyciem kwasów medycznych marki mediDerma by Sesderma , zwane potocznie peelingiem, znajdują szerokie zastosowanie w kosmetyce gabinetowej, zarówno sam jaki i w połączeniu, skomponowaniu w bardziej rozbudowany zabieg kosmetyczny.

Kuracja polega na kontrolowanym złuszczaniu powierzchniowych warstw naskórka.

Głębokość zależy od rodzaju substancji, stężenia oraz czasu kontaktu ze skórą, kontrolując te procesy mamy wpływ zarówno na powierzchniowe działanie i na ich wpływ na głębsze warstwy skóry, dzięki temu możemy pobudzić do działania procesy odnowy biologicznej.

Kwasy kosmetyczne mają istotny wpływ na procesy regeneracyjne i naprawcze skóry takie jak np.: produkcja kolagenu, która stymulowana jest za pomocą cytokin.

Kwas lactipeel (mlekowy) Kwas mlekowy jest składnikiem otrzymywanym naturalnie w procesie fermentacji mleka. Posiada właściwości złuszczające. Nawilża, pomaga utrzymać fizjologiczne pH skóry i przyciąga cząsteczki wody już obecne w skórze w kierunku powierzchni. Ponadto stymuluje syntezę ceramidów. Kwas mlekowy działa wybielająco, wyrównuje kolor skóry, zwiększa równomierne rozproszenie ziaren melaniny. Działa antyoksydacyjnie.

Kwas mlekowy jest pomocny w terapii trądzika – rozpuszcza cement międzykomórkowy, odblokowuje zaskórniki i reguluje wydzielanie łoju. Lactipeel jest zalecany w terapii przebarwień (melazma), fotostarzenia, odwodnionej skóry, wiotkości, zmarszczek, trądziku, przy skórze zmęczonej i matowej. Lactipeel, dzięki żelowej postaci, wysokiemu stężeniu kwasu i optymalnemu pH pozwala na powolną penetrację w głąb skóry bez wywoływania podrażnień. Widoczne efekty poprawy kondycji skóry są możliwe do osiągnięcia w krótkim czasie, bez dłuższej regeneracji. Może być stosowany latem.
W terapii przebarwień szczególnie polecany jest w połączeniu z witaminą C.

kwas migdalowy monolelacKwas manolelac (migdałowy) należy do kwasów owocowych. W sposób naturalny jest otrzymywany z hydrolizy gorzkich migdałów. Swoją budową strukturalną przypomina antybiotyki o szerokim spektrum działania, dzięki temu posiada uznane właściwości odkażające i przeciwbakteryjne. Działa złuszczająco, reguluje wydzielanie łoju, dzięki czemu znajduje zastosowanie w terapii umiarkowanego trądziku oraz w pielęgnacji skóry tlustej i łojotokowej. Może być stosowany w przypadku skóry wrażliwej, z trądzikiem różowatym.

Dzięki żelowej postaci pozwala na powolną penetrację w głąb skóry bez wywoływania podrażnień. Widoczne efekty poprawy kondycji skóry są możliwe do osiągnięcia w krótkim czasie, bez dłuższej regeneracji.

Kwas azelak zawiera naturalny składnik złuszczający – kwas azelainowy. Hamuje działanie enzymu α – reduktazy, dzięki czemu zmniejsza produkcję łoju. Działa przeciwbakteryjnie. Wyrównuje koloryt skóry i reguluje proces powstawania melaniny dzięki hamowaniu tyrozynazy. W jego skład wchodzi mleczko ostropestu plamistego, zawierajace sylimarynę. Flawonoid działający przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie likwiduje rumień i krosty. Azelac jest odpowiedni dla skóry tłustej i łojotokowej, z trądzikiem różowatym oraz przebarwieniami. Może być stosowany przez cały rok.

 

Kwas ferulac to najnowszej generacji peeling odmładzający wykorzystujący nanotechnologię Lipoceutical oraz technologię liposomów. W pilingach została wykorzystana innowacyjna technologia transportu substancji aktywnych za pomocą odpowiednich nośników z łatwością pokonujących barierę naskórkową. Zastosowanie tych dwóch zaawansowanych technologii pozwala osiągnąć maksymalne rezultaty – skóra wygląda na wyraźnie młodszą. Poprawa kondycji skóry widoczna jest już po kilku dniach.

 

Promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia, palenie, ale również takie czynniki jak stres
i nieprawidłowa dieta powodują powstawanie wolnych rodników, które uszkadzają istotne elementy komórek, takie jak DNA czy kolagen, tym samym przyśpieszając proces starzenia się skóry. Kwas ferulowy posiada silne właściwości antyoksydacyjne, a więc niweluje wolne rodniki i szkody przez nie powodowane: linie mimiczne, zmarszczki, przebarwienia, odwodnienie i brak jędrności. Ma również działanie przeciwzapalne, a najnowsze badania wskazują, że zapobiega także nowotworom skóry.

Peeling wspomaga stopniowe i długotrwałe wydzielanie substancji aktywnych dzięki czemu zwiększa transport substancji aktywnych w najbardziej selektywny sposób. Dzięki zdolności stopniowego uwalniania substancji aktywnych i skutecznego ich wchłaniania wystarczy niewielka ilość preparatu, co znacznie redukuje ryzyko pojawienia się szkodliwych skutków ubocznych.