Mikrodermabrazja – korundowa

Leczenie trądzikaMIKRODERMABRAJA – zabieg który pozwala na leczenie cery trądzikowej ponieważ reguluje pracę gruczołów łojowych, ściąga rozszerzone pory, pozostawiając skórę czystą i świeżą.

Zabieg polegający na bezinwazyjnym, mechanicznym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia, które pod ciśnieniem wyrzuca kryształki korundu i jednocześnie zasysa martwy naskórek.

Mikrodermabrazja korundowa charakteryzuje się dużo silniejszym efektem złuszczania naskórka. Można ją wykonać na wszystkich rodzajach skóry (oprócz naczyniowej), czasem skóra może reagować lekkim zaczerwienieniem, które ustępuje po paru godzinach. Jest szczególnie zalecana osobom, które mają rozszerzone pory na skórze, blizny potrądzikowe.

Mikrodermabrazja korundowa w porównaniu do diamentowej charakteryzuje się szybszymi efektami w krótszym czasie.

Efekty widać już po pierwszym zabiegu, mikrodermabrazja regeneruje i uelastycznia skórę, usuwa martwy naskórek, spłyca blizny, rozjaśnia przebarwienia, przyśpiesza przenikanie
i aktywację kosmetyków w głąb skóry.

Przeciwwskazania: nowotwory; infekcje wirusowe; łuszczyca i bliznowce; zakażenia bakteryjne oraz grzybicze skóry; naczyniaki jamiste; stany zapalne skóry; trądzik różowaty; płytko unaczyniona skóra; zmiany ropne, uczulenie na tlenek glinu.

Częstotliwość wykonywanych zabiegów uzależniona jest od potrzeb skóry: raz na dwa tygodnie lub raz w miesiącu, zaleca się 3-5 zabiegów. Zabieg ten można również wykonać jednorazowo w celu odświeżenia skóry i wyrównania kolorytu cery.

PO ZABIEGU skórę należy chronić przed promieniowaniem UV – zarówno emitowanym przez słońce jak i solarium, dlatego przez 2-3 tygodnie po zabiegu na co dzień należy używać kremu z filtrem i nie można się opalać.